Contact to us

Uspješno završen turnir

Uspješno završen međunarodni rukometni i nogometni turnir „Snaga djece u pokretu“ – od 1200 natjecatelja izabrani najbolji!

Prijelazni pehar Croatia Trophy pripao Rovinju

Slide1

U subotu 4. travnja, svečanom podjelom pehara, medalja i plaketa najboljima, završio je međunarodni rukometni i nogometni turnir „Snaga djece u pokretu ( Youth – Movement – Power), koji se od 1. do 4. travnja odvijao u Rovinju. Paralelno s  odvijanjem Turnira, Hrvatski liječnički zbor u suradnji s Europskim društvom za debljinu i Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo, organizirao je u hotelu Eden znanstveni simpozij „Debela djeca- debeli odrasli“, namijenjen edukaciji zdravstvenih djelatnika koji se u svakodnevnom radu susreću s problemom prekomjerne težine djece i mladih.

Natjecanje 60 sportskih ekipa (34 kluba) iz 5 europskih država : Austrije, Italije, Mađarske, Slovenije i Hrvatske odvijalo se u odličnoj atmosferi na 4 lokacije (2 nogometna terena i 2 rukometne dvorane), uz poštivanje načela Fair Playa u pobjedi ali i u porazu. Grad Rovinj koji od 2013. godine nosi titulu „Grad – Prijatelj djece“ bio je pravi domaćin natjecateljima u dobi od 9 do 16 godina, kojih je  sveukupno bilo 1200. Ekipe su bile smještene u turističkom naselju AMARIN (Maistra), gdje je navečer bio organiziran bogat zabavni program uz natjecanje u karaokama.  Prijelazni pehar i prestižnu titulu najbolje ekipe Turnira osvojio je Rovinj.

2004 Nogomet Dječaci

U natjecanju mladih nogometaša 2004./2005. godišta , treće mjesto je osvojio NK Rovinj, drugo mjesto NK Istra 1961, a pobjednik skupine je NK Rijeka.

Najbolji strijelac bio je Srdoč (NK Rijeka), najbolji igrač Bujić (NK Istra 1961)

Slide3

Dream Team u ovoj kategoriji čine: golman Mijan ( NK Rijeka), obrana:  Bodetić (NK Istra 1961), Domjan (NK Rijeka), te Bujić (NK Istra 1961), srednji red: Anušić (NK Rijeka), Radonić (NK Istra 1961) i Lavižati (NK Rovinj), te napadač: Ramaja (NK Rovinj 2)

2002/03 Dječaci Nogomet

U skupini  godinu dana starijih nogometaša godišta 2002./2003., treće mjesto osvojio je FC Interblock iz Slovenije, drugo mjesto FC Sudtirol iz Italije, dok je prvo mjesto pripalo NK Rudaru iz Labina.

Najboljim strijelcem proglašen je Čaušević (NK Izola), a najboljim igračem Begović iz Rudara Labin.

Dream Team u ovom godištu čine: golman Ilić (NK Rudar2), obrana: Lalić (NK Izola), Gozze i Brunialti (FC Sudtirol), te Savić ( NK Orijent), srednji red bi bio: Golenac (NK Rijeka), Begović (NK Rudar) i Perja (NK Rovinj), dok bi napadač u ovoj postavi bio Frigan (NK Rijeka).

 Slide4

2000/01 Dječaci Nogomet

Natjecanje nogometnih ekipa 2000./2001. godišta završilo je osvajanjem trećeg mjesta od strane NK Kanfanar, drugo mjesto je pripalo NK Istri 1961, a prvo mjesto ekipi NK Rovinj.

Najboljim strijelcem proglašen je Krošnjak (NK Rovinj) , najboljim igračem Močibob (NK Rovinj).

Dream Team u ovoj skupini čine: golman  Marković (NK Istra 1961), obrana: Rojnić (NK Kanfanar), Tilen (FC Interblock), Butuči (NK Rovinj), Mardešić (NK Istra 1961), srednji red čine Ljubić (NK Mladost Fažana), Kosić (NK Orijent), Nusso (FC Sudtirol), Kos (NK Rudar). Napadači bi bili Gunjača (NK Istra 1961) i Močibob (NK Rovinj).

 

 RUKOMET

Prva mjesta u  rukometnom turniru među ekipama dječaka osvojili su RK Buje, RŠ Alan Mihalj, RK Rovinj i RK Buzet, a od  djevojčica RŠ Alan Mihalj i RK Zvezda Logatec.

2004 Dječaci Rukomet

Poredak rukometnih ekipa 2004./2005. godišta je sljedeći:  Treće mjesto je osvojio RK Rovinj, drugo mjesto RK Koprivnica Hangar 18 a  prvo mjesto RK Buje

Najbolji strijelac Evačić je iz RK Koprivnica Hanagar 18 a najbolji igrač je  Matanović (Rk Buje),

Dream Team: golman Canjuga (RK Koprivnica Hanagar 18), lijevo krilo Goleš (RK Rovinj), desno krilo Radečić (RK Buje), pivot Djerdj (RK Rovinj), lijevo krilo Ćuturilo(RK Rovinj), srednji vanjski Sinković (RK Koprivnica Hanagar 18), desni vanjski  Tiani (RK Rovinj).

2002/03 Dječaci Rukomet

Po završetku rukometnog natjecanja godišta 2002./2003., treći je bio RK Rovinj, drugi mađarski HC Torokszentmiklosi, dok je najbolja u ovoj skupini bila Rukometna škola Alan Mihalj iz Slovenjgradeca.

Najbolji strijelac bio je Uhrin iz RŠ Alan Mihalj, najbolji igrač Ravnikar (RŠ Alan Mihalj)

Dream Team skupine čine: golman Varga (HC Torokszentmiklosi), lijevo krilo Šimetić (RK Rovinj), desno krilo Majcen (RŠ Alan Mihalj), pivot Kranjc (RŠ Alan Mihalj), lijevi vanjski Miloševič (RK Koprivnica Hanagar 18 ), srednji vanjski Mažar (RK Koprivnica Hanagar 18), desni vanjski Pinter (HC Torokszentmiklosi).

2000/01 Dječaci Rukomet

Najbolji mladi rukometaši, dječaci u skupini 2000/01. godišta, bili su iz HC Linz na trećoj poziciji, HC Cassano Magnago kao drugi, te RK Rovinj na čelnoj poziciji ove skupine.

Najbolji strijelac bio je Veršovnik (RŠ Alan Mihalj), a najbolji igrač Lukšić (RK Rovinj).

Dream Team čine: golman Maras (RK Rovinj), pivot Puhar (RK Rovinj), lijevo krilo Graf (HC Linz), desno krilo Bortolli (HC Cassano Magnago), lijevi vanjski Matošević (HC Cassano Magnago), srednji vanjski Gallazi (RK Rovinj) i desni vanjski Kovačić (RK Koprivnica Hangar 18).

1998/99 Dječaci Rukomet

U kategoriji najstarijih mladih rukometaša, godišta 1998/1999., najbolje su bile ekipe HC Pallamano Cologne na trećem mjestu u skupini, HC Cassano Magnago na drugom i RK Buzet na prvom mjestu.

Najboljim strijelcem proglašen je Prelac (RK Buzet), najboljim igračem Zonta (RK Buzet), a sastav Dream Teama čine: golman Pagliano (HC Cassano Magnago), pivot Belac (RK Buzet), lijevo krilo Martina (HC Cassano Magnago), desno krilo Sinčić (RK Buzet), lijevi vanjski Mombelli (HC Pallamano Cologne), srednji vanjski Prelac (RK Buzet) i desni vanjski Fantinato (HC Cassano Magnago)

2002/03 Djevojčice Rukomet

Završetak rukometnog turnira za djevojčice, godišta 2002/03. bio je uspješan za RK Maribor koji je osvojio treće mjesto,  RK Pazin  drugo mjesto i Rukometna škola  Alan Mihalj  pobjedničku poziciju.

Najbolji igrač i strijelac bila je Krevs (RŠ Alan Mihalj).

Dream Team ove skupine čine: golman Pašalić (RŠ Alan Mihalj), pivot Jugovac (RK Pazin), lijevo krilo Sinčić (RK Pazin), desno krilo Rukelj (RK Maribor), lijevi vanjski Perovec (RŠ Alan Mihalj), srednji vanjski Krevs (RŠ Alan Mihalj), desni vanjski Strlič (RK Maribor).

2000/01 Djevojčice Rukomet

Rukometašice godišta 2000/01. također su postigle veliki uspjeh: RK Arena osvojio je treće mjesto, RK Maribor drugo i RK Logatec prvo mjesto u ovoj skupini.

Najbolji strijelac bila je Cocič (RK Logatec) dok je za najboljeg igrača proglašena Kavčič (RK Logatec).

Proglašen je i Dream Team u ovoj kategoriji: golman Kovačević (RK Logatec), pivot Romih (RK Logatec), lijevi vanjski Balde (RK Arena), desni vanjski Bellini (HC Pallamano Franciacorta), lijevo krilo Cigan (RK Maribor), desno krilo Jurkota (RK Arena), te srednji vanjski Križanec (RK Maribor).

Pored svih natjecatelja, veliku pohvalu zaslužuju i organizatori, volonteri, suci, voditelji statistike te sponzori: Hangar 18 (NOA Iphone), Nestle Adriatic, Marjan voće i Ekozona.

Zahvaljujemo se svima i veselimo ponovnom susretu, druženju i natjecanju sljedeće godine!

MEDIJI – PORTALI

www.cool.hr/

www.mojaistra.com

doktor.jutarnji.hr

www.rokomet.net

www.regionalexpress.hr

www.radiosamobor.hr

nkrovinj.hr

radio.hrt.hr

www.24sata.hr

strasport.eu

www.hclinz.at

www.pallamanooderzo.it

 

TELEVIZIJA

Glavni termin
Termin reprize

TV Istra

12.04. ned, 20:30 – OK

Kanal RI

17.04. pet, 20:20 – OK

20.04. pon, između 14:00 – 14:30 – OK

TV Šibenik

11.04. sub, 21:00 – OK

12.04. ned, 16:05 – OK

Televizija 4 rijeke Karlovac

13.04. pon 08:15 – OK

18.04. subota 11:15 – OK

 Varaždinska TV

17.04. pet, 11:15 – OK

18.04. sub, 07:45 – OK

Stay connected and like / share the project idea

Look at our latest Tweets. reTweet us! Follow latest news on Twitter!

Follow Tournament resoults Live on Ati-Sport.com!

Ask Us, Join Us, ContactUs via Email

PentaLogo